Sestavy policových regálů VARIMO - Délka police - 1150 mm

V této kategorii najdete samostatně stojící policové regály (Základní regálové pole) a přístavné regály (Přístavný regálové pole), které se na ty základní napojují. Vzájemným napojováním regálových polí vytvoříte regálovou sestavu libovolné velikosti a délky ("nekonečné regály").

Policové regály VARIMO jsou profesionální české regály, které sami vyrábíme, a které se pyšní oceněním Český výrobek roku 2021. Potěší vás jejich ideální poměr cena/výkon a jejich trvanlivost, kterou zajišťuje kvalitní konstrukce jednotlivých dílů. Můžete se tak spolehnout, že regály VARIMO jsou investicí do bezpečného skladování na dlouhé roky

  • Záruka 5 let
  • Snadná bezšroubová montáž
  • Rychlá přestavitelnost polic
  • Nosnost až 1500 kg
  • Variabilita a množství rozměrových variant
  • Certifikovaná ocel, pozinkovaný povrch

Rádce

Kovové policové regály VARIMO - základní pole s přístavným sloupcem

Jak vybírat kovové policové regály? Zaměřte se na těchto 5 faktorů


Naše policové regály VARIMO se z hlediska nabídky dělí na 2 typy: 

Základní regálový sloupec funguje jako samostatně stojící regál. Ten můžete použít samostatně, nebo na něj napojit sloupec přístavný a vytvořit tak větší regálovou sestavu. Přístavných sloupců můžete napojovat neomezené množství. Vzniknou vám tak "nekonečné regály".

Konfigurace regálu podle vašich představ

Nabízíme základní i přístavný sloupec VARIMO, které si můžete kompletně nakonfigurovat podle svých představ. U těchto regálů si můžete zvolit výšku, hloubku i šířku regálu a počet polic.Základní sloupec kovového regálu VARIMOOblíbené rozměry regálů

Dále nabízíme také základní a přístavné sloupce v nejoblíbenějších přednastavených rozměrech (hloubka a šířka), u kterých volíte pouze výšku regálu a počet polic.

Nejoblíbenější přednastavené regálové sloupce jsou:Při vybírání kovových regálů zvažte následující faktory:

1) Účel použití a nosnost:

Tabulka nosností regálů VARIMOPřemýšlejte o tom, jak budete regály využívat. Pokud potřebujete regály pro skladování těžších předmětů jako je nářadí, různé nástroje nebo archivační krabice, zvolte regály s vyšší nosností. Pro lehčí předměty vám budou stačit regály menších rozměrů a nižší nosnosti.

Nosnost regálových polic se úměrně zvyšuje s rostoucí hloubkou a částečně i délkou těchto polic (viz tabulka).

Z toho plyne, že pokud plánujete skladovat těžké a velké předměty, volte regály s větší hloubkou a délkou polic.

2) certifikace a konstrukce regálových prvků:

Každý regál má určitou nosnost, kterou byste neměli překračovat. Překročení maximální nosnosti může způsobit poškození regálu a ohrozit vaši bezpečnost. Promyslete si dopředu, jakou nosnost potřebujete, a regály vybírejte podle toho.

Certifikát pro policové regály VARIMOVolte regály s certifikací

Nosnost našich regálů VARIMO jsme nechali otestovat a získali jsme certifikát od Strojírenského zkušebního ústavu v Brně. Ten dokládá, že námi deklarované parametry regálů odpovídají skutečnosti a vycházejí z kvalitního provedení a promyšlené regálové konstrukce.

Nosnost díky unikátnímu tvaru regálových sloupů

Vysokou nosnost našich policových regálů zajišťuje jak promyšlená konstrukce, tak také jednotlivé prvky, ze kterých se skládá. Jedním z nejpodstatnějších je regálový sloup s unikátním tvarem profilu.

Sloupy našich policových regálů VARIMO mají profil ve tvaru T. Na rozdíl od regálů s profilem sloupů ve tvaru L je konstrukce regálů VARIMO mnohonásobně tužší a stabilnější. (Sloupy s profilem ve tvaru L mnohem snadněji ohnete.)

Unikátní tvar sloupu policových regálů VARIMO

Regálové sloupy, které NEJSOU skládací

Vyšší nosnost a stabilitu našich regálů zajišťuje také fakt, že regálové sloupy dodáváme v jednom kuse. To znamená, že nejsou skládací/rozkládací jako u jiných regálů.

Lze tedy shrnout, že regálový sloup promyšleného profilu a dodávaný v jednom kuse má mnohonásobně vyšší kvalitu, pevnost a nosnost než skládací/rozkládací sloup s profilem tvaru L.

Pokud narazíte na regály s “L” skládacími sloupy s velkou nosností polic (200 kg a více), jedná se pravděpodobně o marketingový trik, který nemá podklad v žádné certifikaci.

Sloupy kovového regálu VARIMO

3) Velikost a rozměry:

Správně zaměřte prostor, kam plánujete umístit regály. Se zaměřením a následným návrhem prostoru pro regály vám rádi poradíme. Dokážeme vám navrhnout řešení, které bude z hlediska využití vašeho skladovacího prostoru co nejefektivnější. 

Pokud zaměření zvládnete sami, vyberte regály, které se pohodlně vejdou do vašeho prostoru. Dávejte pozor hlavně na výšku a, pokud plánujete vybavit úzký nebo velmi malý prostor, také na hloubku regálu. Ujistěte se, že rozměry regálů budou odpovídat možnostem vašeho prostoru a vašim skladovacím potřebám.

Patrový sklad z policových regálů VARIMOVýška regálů a patrové sklady

Nabízíme regály ve výškách od 2000 do 5000 mm. Z regálů o výšce 5 metrů se tvoří patrové regály (nebo také patrový nebo poschoďový sklad). Ty využijete ve vysokých skladovacích halách a nebo jednoduše ve vysoké místnosti. Je ale potřeba myslet na to, že k patrovým regálům potřebujete schodiště (dodáváme) a musíte na něj mít prostor.

Šířka a hloubka regálových polic

Šířku a hloubku policového regálu tvoří samotná regálová police. Police se skládá z jednotlivých panelů, které se skládají k sobě a tvoří tak hloubku regálové police a tím celého regálu.

Šířky polic našich policových regálů se pohybují od 550 do 1500 mm. Hloubky od 300 do 1000 mm.

Polic můžete mít v jednom regálu až 15. Police jsou v regálu přestavitelné po 25 mm.

4) Kvalita materiálu a povrchová úprava:

Kovové regály jsou ze všech nabízených druhů ty nejpevnější a nejodolnější. K výrobě našich kovových regálů VARIMO používáme svitky certifikované oceli. Tato ocel má potřebnou tloušťku, abychom zajistili, že budou všechny regálové komponenty v odpovídající kvalitě a pevnosti.

Celokovové regály jsou odolné proti vlhkosti, nárazům a každodennímu náročnému provozu ve skladu nebo archivu. Narozdíl od nábytku z lamina, dřeva nebo regálů s MDF deskami vám kovové regály nenabobtnají nebo se nerozklíží vlhkem. Prach jim také nevadí.

Povrch našich regálů je pozinkovaný - funguje jako ochrana proti korozi. Kromě toho pozinkování zajišťuje také trvanlivost a reprezentativní vzhled regálů.

5) Snadná montáž a instalace:

YouTube videonávod na montáž policových regálů VARIMO

Naše policové regály se vyznačují velmi snadnou montáží. Jednotlivé regálové komponenty do sebe snadno zacvaknete/zasunete bez použití nářadí. V případě potřeby můžete použít gumové kladívko, palici nebo jiný nástroj pro doklepnutí dílů k sobě. Pro přidělání zavětrovacího kříže si vystačíte s použitím šroubováku.

K montáži jsme vám připravili také přehledný videonávod.

Výběr správných policových regálů vám umožní efektivní využití prostoru a vnese do něj pořádek a organizaci. Pokud máte jakékoliv otázky ohledně policových regálů, neváhejte se na nás obrátit. Rádi vám poradíme: +420 775 331 450.